zegar   Uprzejmie informujemy, iż w dniu 20.09.2019 r. (piątek) Kancelaria w Warszawie będzie czynna od godz. 14:00. Telefon Kancelarii będzie w tym dniu czynny do godz. 10.00.    zegar

Kancelaria w mediach

Kancelaria w mediach

Kancelaria w mediach

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - wycofanie się z umowy zawartej na prezentacji

29.08.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 28 sierpnia 2019 r., gdze wypowiadała się na temat związany z prezentacjami sprzętów na pokazach, zawieranych tam umów i omawiała możliwości ich unieważnienia.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Z prezentacji wróciła ze sprzętem, przez który może stracić mieszkanie oraz Pokazy dla seniorów. Stracili 10 tys. zł

materiał niedostępny online

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Trudności w odzyskaniu własnych pieniędzy

09.08.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 2 sierpnia 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat trudności w dochodzeniu zapłaty swoich roszczeń i zdarzających się pomyłkach w postępowaniu sądowym.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Sukces Interwencji. Kobieta i jej wnuczka nie stracą domu oraz Obcy dług emeryta

materiał niedostępny online

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Czy w Polsce łatwo odzyskać dług

08.07.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 28 czerwca 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat tego, czy w Polsce łatwo odzyskać dług, jak walczyć poprzez skargę pauliańską, co się dzieje kiedy dłużnik ogłasza upadłość konsumencką.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Bezradny sąd i komornik. 19 lat walczą o odzyskanie pieniędzy za garaż! oraz Restauratorzy stracili 140 tys. zł. Winią wspólników

materiał niedostępny online

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Sami sobie biegłymi

25.06.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 23.06.2019 r. Z zapowiedzi programu: "23 czerwca 2019. Młody chłopak zostaje porażony prądem o wysokim napięciu. Cudem uchodzi z życiem. Krystian przechodzi kilkanaście operacji, w tym przeszczepy skóry. Chociaż wypadek miał miejsce przy transformatorze, prokuratura nie jest w stanie ustalić, kto za niego odpowiada".

zobacz materiał

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Rodzina zastępcza

20.05.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 20 maja 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat rodzin zastępczych - dobru dziecka, kryteriach jakie trzeba spełniać, aby taką rodziną zostać, sprzeciwom rodzica biologicznego itp. Punktem wyjścia jest historia rodziny, która walczy o bycie rodziną zastępczą dla swojej siostrzenicy. 

materiał niedostępny online

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach (II część reportażu, po wydaniu wyroku)

04.01.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie (emisja 23.12.2018 r.) poświęconym ponownie sprawie Państwa Toczyskich. Ta część reportażu rozpoczyna się od 50:40 minuty. Z zapowiedzi programu: "Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy.".

zobacz materiał

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Spór sąsiedzki

05.12.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 5 grudnia 2018 r. Z zapowiedzi programu: "Jedna z mieszkanek kamienicy próbowała zablokować wyjazd z posesji synowi swojej sąsiadki. Twierdziła, że ten jest pod wpływem alkoholu. Następnie sytuacja przeniosła się na jezdnię, kobieta wskoczyła na maskę samochodu i podczas hamowania upadła na jezdnię. Jak się okazuje ta sytuacja to skutek 10-letniego sporu mieszkańców kamienicy, który o mały włos nie doprowadził do tragedii."

materiał niedostępny online

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach

30.09.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 23 września 2018 r. Z zapowiedzi programu: "23 września 2018. Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy".

zobacz materiał

POLSAT (Program Interwencja) - Do emerytury brakuje mu jednego dnia pracy

12.07.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się w ramach reportażu programu Interwencja telewizji Polsat w reportażu Marty Terlikowskiej "Do emerytury brakuje mu jednego dnia pracy", gdzie poruszono temat Pana Józefa, który całe życie zawodowe przepracował jako monter konstrukcji na wysokościach. Do 2008 roku ten zawód był wpisany na listę zawodów specjalnych. Kiedy pan Józef chciał przejść na emeryturę pomostową, okazało się, że świadczenie mu nie przysługuje, bo powinien przepracować jeden dzień w takich warunkach po 2008 roku.

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Winny, bo jechał na rowerze

06.06.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 3 czerwca 2018 r. Z zapowiedzi programu: "Ciało było zmasakrowane - opowiada żona rowerzysty, w którego wjechał kierowca auta. Henryk Sawulski ginie na miejscu, jednak prokuratura umarza śledztwo, a kierowca osobówki nie dostaje nawet mandatu. Jak to możliwe, skoro sąd badający sprawę odszkodowania stwierdził, że to kierowca auta jest sprawcą wypadku?"

zobacz materiał

POLSAT (Program Interwencja) - Adopcja dziecka w internecie

12.04.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się w ramach reportażu programu Interwencja telewizji Polsat w reportażu Angeliki Trela "Adopcja dziecka w internecie", gdzie poruszono temat Pani Natalii i pani Sylwii, które znalazły ogłoszenie, w którym młoda kobieta w ciąży chciała oddać dziecko w dobre ręce.

zobacz materiał

JEDYNKA POLSKIE RADIO - Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

27.02.2018

Pierwsza praca i pierwszy etat to z reguły szał radości "mam pracę!". Są składki emerytalne i zdrowotne, normy czasowe i wszystkie przywileje etatowego zatrudnienia. Ale z czasem może się zdarzyć, że ktoś znajdzie inną pracę, która z różnych względów bardziej mu odpowiada, albo pracodawca rozczarował się pracą podwładnego. W "Czterech porach roku" porady z prawa pracy; gościem programu była adw. Katarzyna Tryniszewska.

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Samochód na złom

12.09.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Pana Krzysztofa. Z zapowiedzi programu: "10 września 2017. Szósta rano, ABW wpada do domu pana Krzysztofa. Zostaje aresztowany, funkcjonariusze zabierają też jego zabytkowe auto i odstawiają na policyjny parking. Mężczyzna po trzech lat został uniewinniony, ale samochód został doszczętnie zdewastowany. Według rzeczoznawcy nadaje się już tylko na złom. Sąd odmówił odszkodowania. Uzasadnienie wyroku - wprawia w osłupienie."

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Adriana i Radosława Kaczmarek (część II po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy)

07.07.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym ponownie sprawie Adriana i Radosława Kaczmarek, już po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy. Ta część reportażu rozpoczyna się od 58:20 minuty. Z zapowiedzi programu "Trzech pijanych mężczyzn katuje taksówkarza, któremu ukradli samochód. Nagle przestają i idą po innych mieszkańców wsi – braci Kaczmarków, by ci go dobili. Tak stwierdził sąd. Skazał dwóch młodych braci za zabójstwo, na podstawie… zeznań przestępców, których podejrzewano właśnie o to morderstwo. Nie było żadnych innych dowodów. Nie znaleziono narzędzia zbrodni".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Adriana i Radosława Kaczmarek

02.05.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Adriana i Radosława Kaczmarek. Z zapowiedzi programu: "Trzech pijanych mężczyzn katuje taksówkarza, któremu ukradli samochód. Nagle przestają i idą po innych mieszkańców wsi – braci Kaczmarków, by ci go dobili. Tak stwierdził sąd. Skazał dwóch młodych braci za zabójstwo, na podstawie… zeznań przestępców, których podejrzewano właśnie o to morderstwo. Nie było żadnych innych dowodów. Nie znaleziono narzędzia zbrodni".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Pana Piotra Głąb

17.03.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Pana Piotra Głąb, który w wyniku wypadku stracił przednią część czaszki. Teraz jego mózg, chroni tylko skóra. Sąd od winnego wypadku przyznał mu 30 tys. zł. Poszkodowany mężczyzna chce je przeznaczyć na niezbędną operację i rehabilitację, ale nie może ich dostać.

zobacz materiał

TVP INFO (Studio Polska) cz. 2

11.02.2017

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Studio Polska na antenie TVP Info, w dyskusji poświęconej działalności komorników sądowych oraz planowanym zmianom w ustawie o komornikach sądowych.

Część 2 materiału.

zobacz materiał (cz. 2)

TVP INFO (Studio Polska)

11.02.2017 TVP INFO Studio Polska logo

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Studio Polska na antenie TVP Info, w dyskusji poświęconej działalności komorników sądowych oraz planowanym zmianom w ustawie o komornikach sądowych.

zobacz materiał (cz. 1)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA (Prawo na co dzień) - Pszczoły w mieście - Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

07.07.2016

adw. Katarzyna Tryniszewska, wypowiedziała się jako ekspert z prawa cywilnego w ramach artykułu Renaty Majek pt. "Pszczoły w mieście - Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady" (wydanie z 7 lipca 2016 r. nr 130 [4277], dział: Prawo na co dzień).

Materiał dostępny w wersji papierowej lub w wydaniu elektronicznym (odpłatnym) Dziennika Gazety Prawnej z dnia 07.07.2016 r. nr 130 (4277).

zobacz materiał

WAWA LOVE (Grupa WP) - Wrzenie Świata wylało litry Ciechana. Jest wyrok sądu w głośnej sprawie

23.03.2016

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się, jako ekspert w ramach artykułu Moniki Rozpędek pt. "Wrzenie Świata wylało litry Ciechana. Jest wyrok sądu w głośnej sprawie".

zobacz materiał

phone