Kancelaria w mediach

sty

27

POLSAT NEWS (Program Raport) Darowizna kością niezgody

adw. Katarzyna Tryniszewska udzieliła komentarza do reportażu Przemysława Siudy "Darowizna kością niezgody" w ramach programu Raport w Polsat News emitowanego w dniu 20.01.2022 r.

maj

28

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra)

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w na antenie Polsat News w dniu 30 kwietnia 2020 r., gdzie odpowiadała na pytania widzów związane z kwestiami prawnymi w okresie pandemii koronawirusa.

lut

20

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Pszczelarz kontra prawnik. Spór o rzekomy atak pszczół oraz Przed sąd za… zbyt błyszczącą dachówkę

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 19 lutego 2020 r., gdzie wypowiadała się na temat związany immisjami i odpowiedzialnością pszczelarza za szkody wyrządzone przez pszczoły.

sty

16

POLSAT (Program Interwencja) - Jest ojcem, ale przepisy mówią co innego!

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja w Programie Polsat wyemitowanym w dniu 15 stycznia 2020 r., gdze wypowiadała się na temat procedury zaprzeczenia ojcostwa.

Z zapowiedzi programu: Pani Agata po rozwodzie z mężem zaszła w ciążę z nowym partnerem. Według przepisów pan Grzegorz ojcem dziecka jednak nie jest! Poród nastąpił bowiem w ciągu 300 dni od rozwodu i urzędnicy jako ojca musieli wpisać byłego męża pani Agaty. Mężczyzna nie chce stawić się w sądzie, co tylko wydłuża batalię o rozwiązanie tej absurdalnej sytuacji. 

sty

08

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Dostali od miasta mieszkanie, nie mogą podłączyć w nim pieca! oraz Zimno w mieszkaniach. Nowe kaloryfery nie grzeją

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 7 stycznia 2020 r., gdze wypowiadała się na temat związany z prawem lokatorów oraz lokalami komunalnymi.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Dostali od miasta mieszkanie, nie mogą podłączyć w nim pieca! oraz Zimno w mieszkaniach. Nowe kaloryfery nie grzeją

paź

03

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Urzędnicy przez 8 lat wypłacali dwa takie same zasiłki. Teraz obciążają 83-latkę oraz Całą dobę dba o niepełnosprawnego wujka. Pomocy nie dostanie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 14 października 2019 r., gdze wypowiadała się na temat związany z nienależną wypłatą zasiłków i odpowiedzialnością za tę sytuację oraz na temat pomocy dla osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. 

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Urzędnicy przez 8 lat wypłacali dwa takie same zasiłki. Teraz obciążają 83-latkę oraz Całą dobę dba o niepełnosprawnego wujka. Pomocy nie dostanie

sie

29

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - wycofanie się z umowy zawartej na prezentacji

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 28 sierpnia 2019 r., gdze wypowiadała się na temat związany z prezentacjami sprzętów na pokazach, zawieranych tam umów i omawiała możliwości ich unieważnienia.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Z prezentacji wróciła ze sprzętem, przez który może stracić mieszkanie oraz Pokazy dla seniorów. Stracili 10 tys. zł

sie

09

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Trudności w odzyskaniu własnych pieniędzy

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 2 sierpnia 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat trudności w dochodzeniu zapłaty swoich roszczeń i zdarzających się pomyłkach w postępowaniu sądowym.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Sukces Interwencji. Kobieta i jej wnuczka nie stracą domu oraz Obcy dług emeryta

lip

08

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Czy w Polsce łatwo odzyskać dług

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 28 czerwca 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat tego, czy w Polsce łatwo odzyskać dług, jak walczyć poprzez skargę pauliańską, co się dzieje kiedy dłużnik ogłasza upadłość konsumencką.

W programie omawiano sytuację bohaterów z reportażu Interwencji: Bezradny sąd i komornik. 19 lat walczą o odzyskanie pieniędzy za garaż! oraz Restauratorzy stracili 140 tys. zł. Winią wspólników

cze

25

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Sami sobie biegłymi

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 23.06.2019 r. Z zapowiedzi programu: "23 czerwca 2019. Młody chłopak zostaje porażony prądem o wysokim napięciu. Cudem uchodzi z życiem. Krystian przechodzi kilkanaście operacji, w tym przeszczepy skóry. Chociaż wypadek miał miejsce przy transformatorze, prokuratura nie jest w stanie ustalić, kto za niego odpowiada".

maj

20

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Rodzina zastępcza

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 20 maja 2019 r., gdzie wypowiadała się  na temat rodzin zastępczych - dobru dziecka, kryteriach jakie trzeba spełniać, aby taką rodziną zostać, sprzeciwom rodzica biologicznego itp. Punktem wyjścia jest historia rodziny, która walczy o bycie rodziną zastępczą dla swojej siostrzenicy. 

sty

04

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach (II część reportażu, po wydaniu wyroku)

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie (emisja 23.12.2018 r.) poświęconym ponownie sprawie Państwa Toczyskich. Ta część reportażu rozpoczyna się od 50:40 minuty. Z zapowiedzi programu: "Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy.".

gru

05

POLSAT NEWS (Program Interwencja Extra) - Spór sąsiedzki

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Interwencja Extra w Programie Polsat News w dniu 5 grudnia 2018 r. Z zapowiedzi programu: "Jedna z mieszkanek kamienicy próbowała zablokować wyjazd z posesji synowi swojej sąsiadki. Twierdziła, że ten jest pod wpływem alkoholu. Następnie sytuacja przeniosła się na jezdnię, kobieta wskoczyła na maskę samochodu i podczas hamowania upadła na jezdnię. Jak się okazuje ta sytuacja to skutek 10-letniego sporu mieszkańców kamienicy, który o mały włos nie doprowadził do tragedii."

wrz

30

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 23 września 2018 r. Z zapowiedzi programu: "23 września 2018. Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy".

lip

12

POLSAT (Program Interwencja) - Do emerytury brakuje mu jednego dnia pracy

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się w ramach reportażu programu Interwencja telewizji Polsat w reportażu Marty Terlikowskiej "Do emerytury brakuje mu jednego dnia pracy", gdzie poruszono temat Pana Józefa, który całe życie zawodowe przepracował jako monter konstrukcji na wysokościach. Do 2008 roku ten zawód był wpisany na listę zawodów specjalnych. Kiedy pan Józef chciał przejść na emeryturę pomostową, okazało się, że świadczenie mu nie przysługuje, bo powinien przepracować jeden dzień w takich warunkach po 2008 roku.

cze

06

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Winny, bo jechał na rowerze

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 3 czerwca 2018 r. Z zapowiedzi programu: "Ciało było zmasakrowane - opowiada żona rowerzysty, w którego wjechał kierowca auta. Henryk Sawulski ginie na miejscu, jednak prokuratura umarza śledztwo, a kierowca osobówki nie dostaje nawet mandatu. Jak to możliwe, skoro sąd badający sprawę odszkodowania stwierdził, że to kierowca auta jest sprawcą wypadku?"

kwi

12

POLSAT (Program Interwencja) - Adopcja dziecka w internecie

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się w ramach reportażu programu Interwencja telewizji Polsat w reportażu Angeliki Trela "Adopcja dziecka w internecie", gdzie poruszono temat Pani Natalii i pani Sylwii, które znalazły ogłoszenie, w którym młoda kobieta w ciąży chciała oddać dziecko w dobre ręce.

lut

27

JEDYNKA POLSKIE RADIO - Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Pierwsza praca i pierwszy etat to z reguły szał radości "mam pracę!". Są składki emerytalne i zdrowotne, normy czasowe i wszystkie przywileje etatowego zatrudnienia. Ale z czasem może się zdarzyć, że ktoś znajdzie inną pracę, która z różnych względów bardziej mu odpowiada, albo pracodawca rozczarował się pracą podwładnego. W "Czterech porach roku" porady z prawa pracy; gościem programu była adw. Katarzyna Tryniszewska.

wrz

12

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Samochód na złom

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Pana Krzysztofa. Z zapowiedzi programu: "10 września 2017. Szósta rano, ABW wpada do domu pana Krzysztofa. Zostaje aresztowany, funkcjonariusze zabierają też jego zabytkowe auto i odstawiają na policyjny parking. Mężczyzna po trzech lat został uniewinniony, ale samochód został doszczętnie zdewastowany. Według rzeczoznawcy nadaje się już tylko na złom. Sąd odmówił odszkodowania. Uzasadnienie wyroku - wprawia w osłupienie."

lip

07

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Adriana i Radosława Kaczmarek (część II po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy)

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym ponownie sprawie Adriana i Radosława Kaczmarek, już po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy. Ta część reportażu rozpoczyna się od 58:20 minuty. Z zapowiedzi programu "Trzech pijanych mężczyzn katuje taksówkarza, któremu ukradli samochód. Nagle przestają i idą po innych mieszkańców wsi – braci Kaczmarków, by ci go dobili. Tak stwierdził sąd. Skazał dwóch młodych braci za zabójstwo, na podstawie… zeznań przestępców, których podejrzewano właśnie o to morderstwo. Nie było żadnych innych dowodów. Nie znaleziono narzędzia zbrodni".

Nasze wyróżnienia

​    ​    ​    ​    

          

© 2008 - 2021  Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Tryniszewska

Kontakt

  • tel. 794 185 249
ul. Ostrobramskiej / Al. Stanów Zjednoczonych; przy ul. Poligonowej (Praga Południe, Gocław)