Kancelaria w mediach

Kancelaria w mediach

Kancelaria w mediach

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach (II część reportażu, po wydaniu wyroku)

04.01.2019

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie (emisja 23.12.2018 r.) poświęconym ponownie sprawie Państwa Toczyskich. Ta część reportażu rozpoczyna się od 50:40 minuty. Z zapowiedzi programu: "Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy.".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Bandyci w kapciach

30.09.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 23 września 2018 r. Z zapowiedzi programu: "23 września 2018. Policjanci w cywilu pomylili adresy. Lokatorzy, myśląc, że to napad próbowali się bronić. W konsekwencji są oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Winny, bo jechał na rowerze

06.06.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie w dniu 3 czerwca 2018 r. Z zapowiedzi programu: "Ciało było zmasakrowane - opowiada żona rowerzysty, w którego wjechał kierowca auta. Henryk Sawulski ginie na miejscu, jednak prokuratura umarza śledztwo, a kierowca osobówki nie dostaje nawet mandatu. Jak to możliwe, skoro sąd badający sprawę odszkodowania stwierdził, że to kierowca auta jest sprawcą wypadku?"

zobacz materiał

POLSAT (Program Interwencja) - Adopcja dziecka w internecie

12.04.2018

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się w ramach reportażu programu Interwencja telewizji Polsat w reportażu Angeliki Trela "Adopcja dziecka w internecie", gdzie poruszono temat Pani Natalii i pani Sylwii, które znalazły ogłoszenie, w którym młoda kobieta w ciąży chciała oddać dziecko w dobre ręce.

zobacz materiał

JEDYNKA POLSKIE RADIO - Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

27.02.2018

Pierwsza praca i pierwszy etat to z reguły szał radości "mam pracę!". Są składki emerytalne i zdrowotne, normy czasowe i wszystkie przywileje etatowego zatrudnienia. Ale z czasem może się zdarzyć, że ktoś znajdzie inną pracę, która z różnych względów bardziej mu odpowiada, albo pracodawca rozczarował się pracą podwładnego. W "Czterech porach roku" porady z prawa pracy; gościem programu była adw. Katarzyna Tryniszewska.

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - Samochód na złom

12.09.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Pana Krzysztofa. Z zapowiedzi programu: "10 września 2017. Szósta rano, ABW wpada do domu pana Krzysztofa. Zostaje aresztowany, funkcjonariusze zabierają też jego zabytkowe auto i odstawiają na policyjny parking. Mężczyzna po trzech lat został uniewinniony, ale samochód został doszczętnie zdewastowany. Według rzeczoznawcy nadaje się już tylko na złom. Sąd odmówił odszkodowania. Uzasadnienie wyroku - wprawia w osłupienie."

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Adriana i Radosława Kaczmarek (część II po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy)

07.07.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym ponownie sprawie Adriana i Radosława Kaczmarek, już po rozpoznaniu kasacji przez Sąd Najwyższy. Ta część reportażu rozpoczyna się od 58:20 minuty. Z zapowiedzi programu "Trzech pijanych mężczyzn katuje taksówkarza, któremu ukradli samochód. Nagle przestają i idą po innych mieszkańców wsi – braci Kaczmarków, by ci go dobili. Tak stwierdził sąd. Skazał dwóch młodych braci za zabójstwo, na podstawie… zeznań przestępców, których podejrzewano właśnie o to morderstwo. Nie było żadnych innych dowodów. Nie znaleziono narzędzia zbrodni".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Adriana i Radosława Kaczmarek

02.05.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Adriana i Radosława Kaczmarek. Z zapowiedzi programu: "Trzech pijanych mężczyzn katuje taksówkarza, któremu ukradli samochód. Nagle przestają i idą po innych mieszkańców wsi – braci Kaczmarków, by ci go dobili. Tak stwierdził sąd. Skazał dwóch młodych braci za zabójstwo, na podstawie… zeznań przestępców, których podejrzewano właśnie o to morderstwo. Nie było żadnych innych dowodów. Nie znaleziono narzędzia zbrodni".

zobacz materiał

POLSAT / POLSAT News (Państwo w Państwie) - sprawa Pana Piotra Głąb

17.03.2017 Państwo w Państwie

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Państwo w Państwie poświęconym sprawie Pana Piotra Głąb, który w wyniku wypadku stracił przednią część czaszki. Teraz jego mózg, chroni tylko skóra. Sąd od winnego wypadku przyznał mu 30 tys. zł. Poszkodowany mężczyzna chce je przeznaczyć na niezbędną operację i rehabilitację, ale nie może ich dostać.

zobacz materiał

TVP INFO (Studio Polska) cz. 2

11.02.2017

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Studio Polska na antenie TVP Info, w dyskusji poświęconej działalności komorników sądowych oraz planowanym zmianom w ustawie o komornikach sądowych.

Część 2 materiału.

zobacz materiał (cz. 2)

TVP INFO (Studio Polska)

11.02.2017 TVP INFO Studio Polska logo

adw. Katarzyna Tryniszewska wzięła udział w programie Studio Polska na antenie TVP Info, w dyskusji poświęconej działalności komorników sądowych oraz planowanym zmianom w ustawie o komornikach sądowych.

zobacz materiał (cz. 1)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA (Prawo na co dzień) - Pszczoły w mieście - Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

07.07.2016

adw. Katarzyna Tryniszewska, wypowiedziała się jako ekspert z prawa cywilnego w ramach artykułu Renaty Majek pt. "Pszczoły w mieście - Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady" (wydanie z 7 lipca 2016 r. nr 130 [4277], dział: Prawo na co dzień).

Materiał dostępny w wersji papierowej lub w wydaniu elektronicznym (odpłatnym) Dziennika Gazety Prawnej z dnia 07.07.2016 r. nr 130 (4277).

zobacz materiał

WAWA LOVE (Grupa WP) - Wrzenie Świata wylało litry Ciechana. Jest wyrok sądu w głośnej sprawie

23.03.2016

adw. Katarzyna Tryniszewska wypowiadała się, jako ekspert w ramach artykułu Moniki Rozpędek pt. "Wrzenie Świata wylało litry Ciechana. Jest wyrok sądu w głośnej sprawie".

zobacz materiał

TVN STYLE (Stylowy Magazyn) - Testy DNA na ojcostwo

12.03.2016

adw. Katarzyna Tryniszewska brała udział w programie "Stylowy Magazyn", prowadzonym przez Agnieszkę Szulim w telewizji TVN Style w ramach realizowanego tematu pt. "Dlaczego w niemal każdej aptece można już kupić test na ojcostwo?", gdzie wyjaśniała jak przebiega ustalenie bądź wykluczenie ojcostwa w sądzie.

zobacz materiał

DZIENNIK GAZETA PRAWNA (Prawo na co dzień) - Umowa na zastępstwo gorsza, niż czasowa - Niższa płaca zastępującego

04.11.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska, wypowiedziała się jako ekspert z prawa pracy w ramach artykułu Renaty Majek pt. "Umowa na zastępstwo gorsza, niż czasowa - Niższa płaca zastępującego" (wydanie z 4 listopada 2015 nr 215 [4108], dział: Prawo na co dzień).

Materiał dostępny w wersji papierowej lub w wydaniu elektronicznym (odpłatnym) Dziennika Gazety Prawnej z dnia 04.11.2015 r. nr 215 (4108).

zobacz materiał

iTV Sejm - transmisje (Komisja Polityki Społecznej i Rodziny) - Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy druk sejmowy 3887 i 3840

10.09.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska, na zaproszenie ruchu społecznego „Matki na DG” uczestniczyła w posiedzeniu Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, na którym odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3887) oraz pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego z tytułu choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3840) 

zobacz materiał

DZIENNIK GAZETA PRAWNA (Prawo na co dzień) - Praca zdalna to niekoniecznie telepraca - E-zatrudnienie jest regulowane

12.08.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska, wypowiedziała się jako ekspert z prawa pracy w ramach artykułu Renaty Majek pt. "Praca zdalna to niekoniecznie telepraca - E-zatrudnienie jest regulowane" (wydanie z 12 sierpnia 2015 nr 155 [4048], dział: Prawo na co dzień).

Materiał dostępny w wersji papierowej lub w wydaniu elektronicznym (odpłatnym) Dziennika Gazety Prawnej z dnia 12.08.2015 r. nr 155 (4048).

zobacz materiał

TVP REGIONALNA Warszawa (Echa Dnia - Komentarze) - nowa ustawa zasiłkowa

08.07.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska brała udział w programie Danuty Holeckiej "Echa Dnia - Komentarze" w TVP Regionalna  
w związku z podpisaniem przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego tzw. ustawy zasiłkowej. 

zobacz materiał

DZIENNIK GAZETA PRAWNA (Prawo na co dzień) - Przedsiębiorca na chorobowym - Podpisanie dokumentów firmy nie pozbawia zasiłku

03.02.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska, wypowiedziała się jako ekspert z zakresu ubezpieczeń społecznych na temat zakresu prac, jakie przedsiębiorca może wykonywać celem utrzymania działalności gospodarczej, w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim, tak aby nie spotkać się z zarzutem ZUS, iż wykorzystuje zwolnienie niezgodnie z przeznaczeniem w ramach artykułu Renaty Żaczek pt. "Przedsiębiorca na chorobowym - Podpisanie dokumentów firmy nie pozbawia zasiłku" (wydanie z 3 lutego 2015 nr 22 [3915], dział: Prawo na co dzień).

Materiał dostępny w wersji papierowej lub w wydaniu elektronicznym (odpłatnym) Dziennika Gazety Prawnej z dnia 03.02.2015 r. 22 (3915).

zobacz materiał

TVP REGIONALNA Warszawa (Echa Dnia - Komentarze) - o postępowaniu ZUS wobec kobiet, które przed porodem założyły firmy

23.01.2015

adw. Katarzyna Tryniszewska brała udział w programie Danuty Holeckiej "Echa Dnia - Komentarze" w TVP Regionalna  na temat sytuacji kobiet, które przed porodem założyły firmy. ZUS zapowiada, że będą one pod „szczególną lupą”, aby zapobiec możliwym nieprawidłowościom. 

zobacz materiał

phone